בראשית ברא - הדרש

קיומו של דרש לצד הטקסט המקודש מקובל במסורת ישראל. בספר בראשית ברא המלל המקראי נמצא  ברובד הגלוי. בחלונות הנפתחים יש מלל נוסף המתייחס בדרכים שונות למקור. מעין מדרש המתייחס בדרכים שונות למקור. 


המילה "אלהים"

החלון הראשון, הקטן העגול, ובו המילה אלוהים – ממחיש את התגלית שלנו שגם אם נחסר מן המילה אלהים, אות אחר אות – משמעות המילה תישמר: אלהים – אלֹהי – אלֹה – אל – א.

elohim

תהיות ובהיות

הדף המרובע שנפתח לראשונה מתחת לתוהו ובוהו נקרא בהשראתו: תהיות ובהיות. בהמשך הספר דף תהיות ובהיות נפתח תמיד מתחת ל"כי טוב". קיימת סמליות בחיבור בין "כי טוב", המעוצב כחותמת איכות וכחותם המלך, שאין עליו עוררין, ובין חלון התהיות ובהיות שנפתח תחתיו, ומעורר שאלות, הקשבה ודיון. בדף תהיות ובהיות אנו פוגשים בני משפחה אחת וקבוצת ילדים עם גננת, המעלים סוגיות שונות המקרבות את התכנים של ימי הבריאה אל הקורא. אמירות הילדים המצוטטות שם, אינן בדיחות! אפשר וכדאי לנצל אותן כפתיחה לשיחה כנה בנושא. כאשר ביום הראשון, תוהה אחד הילדים: אם אלוהים ברא את האור, למה הוא השאיר את החושך? הוא מעלה שאלה נפלאה לדיון בכל גיל.

wonders      Ki Tov

המילה בראשית

אחרי יום שבת יש דף העוסק במילה בראשית. תמצאו בו מילים ומשפטים קטנים הנחבאים במילה, ועוד מסודותיה הנרמזים שם. אפשר להיווכח בקשר מפליא בין שמותיהם של ימי השבוע – שהם גם מילות המנייה הראשונות – לבין המילה בראשית. עשרים ושלוש מן האותיות של שמות ימי השבוע מקורן במילה בראשית ורק שבע אינן כאלה.

BERESHIT      BERESHIT

שלושת החלונות בסופו של כל אחד מימי הבריאה 

חלון שפה
בחלון הנפתח תמיד בדף המונה את הימים – יום אחד, יום שני וכן הלאה – הקורא מוזמן לפגוש משפטים ומילים מאותו יום: לשחק איתן, לגלות מה נסתר בהן ואת החיבור שלהן למילים אחרות ולמסורות שלנו.

BERESHIT

חלון מדרשים
פתיחה זו מזכירה בצורתה ארון קודש ומובאים בה מדרשים קטנים מן המקורות, הנקשרים לכל יום ולאשר נברא בו. זו הזדמנות נהדרת לטעום החל מגיל צעיר מאוצרות חז"ל שירשנו. איוריה של סוניה שכל מחיים את המדרשים ומקרבים אותם אליהם.

חלון שירים
בפתיחה הזאת מוגש שיר על אותו יום בבריאה, מאת מיריק שניר. איוריה הפיוטיים של אליאור שניר מעטרים את השירים. חלון זה נועד לעודד את הקורא להתחבר עם הסיפור וליצור בדרכו.

הספר בראשית ברא מציע לנמעני הספר לטעום מרבדים נוספים של מסורת המתקשרים לסיפור המקראי, לדרוש בו בעצמם, ליצור בהשראתו ולגלות את הרלוונטיות של סיפור הבריאה לחייהם..

מהדורת זהב (מהדורה מוגבלת)

מהדורת זהב - סיפור הבריאה

תיאור:
» מהדורה מוגבלת (365 ראשונים).
» ספר עגול ומהודר באריזת זהב.
» חתומה על ידי מיריק שניר וסוניה שכל.
» ספר עגול ומהודר באריזת כסף
» 176 דפים כפולים של אמנות במיטבה
» סיפור הבריאה המקראי מובא כלשונו
» חלונות מפתיעים למגוון פעילויות
» עיצוב טקסט ומילים יחודי

מחיר: ₪520
המחיר כולל 20 ש"ח משלוח

מהדורת כסף

מהדורת כסף - סיפור הבריאה

תיאור:
» ספר עגול ומהודר באריזת כסף
» 176 דפים כפולים של אמנות במיטבה
» סיפור הבריאה המקראי מובא כלשונו
» חלונות מפתיעים למגוון פעילויות
» עיצוב טקסט ומילים יחודי

לכל המתעניינים:
מהדורה ראשונה של "בראשית ברא" אזלה.
נותרו כמה עשרות ספרים ממהדורת הכסף, ללא הקופסה המהודרת. עלות כל ספר 200 ש"ח + 20 משלוח בדואר.
להזמנות, לשאלות, התקשרו: מיריק שניר 0523252340 או כתבו לאי-מייל miriksnir@gmail.com

(הרשמה לעדכון על מהדורות נוספות)


מחיר: ₪220
המחיר כולל 20 ש"ח משלוח